URDHVA DHARNURASANA

BOŻENA MIKSA
O MNIE

Nazywam się Bożena i jestem nauczycielem jogi.

Z jogą po raz pierwszy zetknęłam przed ukończeniem trzydziestu lat i od razu zaiskrzyło. Tym czymś, co przekonało mnie do jogi była natychmiastowa poprawa samopoczucia i wyższy poziom energii odczuwane od razu po zajęciach.

Na przestrzeni wielu lat praktykowałam różne style hatha jogi głównie Anusara i Iyengar, uczestniczyłam w licznych warsztatach prowadzonych przez wybitnych nauczycieli jogi kraju i za granicą. Począwszy od 2010 roku spędziłam ponad rok w Mysore w Indiach, praktykując jogę dynamiczną, gdzie zdobyłam uprawnienia nauczycielskie w 2014 roku.

Joga stanowi integralną część mojego życia – jest dla mnie drogą rozwoju osobistego oraz sposobem na utrzymanie zdrowia i sprawności, a także inspiracją w życiu codziennym.

FILOZOFIA

Moje zajęcia skupiają się na aspekcie fizycznym jogi – asanach oraz mają na celu rozwinięcie świadomości ciała.  Opieram się na  koncepcji budowania asan krok po kroku, bazując na klarownych instrukcjach. Uważam, że pozycje jogi powinny być praktykowane w bezpieczny sposób i służą samoobserwacji. Joga jest dla mnie praktyką rozwijania samoświadomości – praktyka asan jest świetnym polem na rozwinięcie świadomości ciała.

Najbardziej cenię sobie terapeutyczne działanie jogi, które pomaga lepiej  funkcjonować w swoim ciele, utrzymać i poprawiać sprawność.

Prowadząc zajęcia bazuję na swojej praktyce jogi i chętnie dzielę się doświadczeniem. Pomagam w procesie samoobserwacji i poszerzania świadomości ciała. Moje zajęcia integrują siłę, elastyczność, równowagę i rytm oddechu, dostosowane są do możliwości każdego uczestnika.

Jogę odkrywam ciągle na nowo i nieustannie pogłębiam swoją praktykę. Uczestniczę w wybranych szkoleniach i warsztatach nauczycielskich.

DHARNURASANA

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *